Rześka woda dla każdego

      Brak komentarzy do Rześka woda dla każdego

uzdatnianie wody

Woda mineralna to geneza życia, lecz przez zanieczyszczanie środowiska oraz występujące w nim toksyny i ona staje się prawdopodobnym zagrożeniem dla istnienia i wigoru człowieka. Właśnie dlatego także każda woda, którą wydobywa się z różnorakich źródeł musi przejść proces uzdatniania przed dopuszczeniem jej do konsumpcji.

Na czym polega uzdatnianie wody? Należy zdać sobie sprawę z tego, że uzdatnianie to standardowy proces dopuszczenia wody do spożycia przez ludzi. Sam proces to nic innego jak ulepszenie jakości wody, aby ta spełniała wszystkie określone prawem standardy i nie kreowała zagrożenia dla systemów żyjących. Uzdatnianie wody składa się z poszczególnych etapów, które muszą nastąpić po sobie, aby woda stała się wodą pitną oraz nie szkodziła człowiekowi:

 

1)            etap 1: napowietrzanie, które natlenia wodę oraz usuwa rozpuszczone w niej niekorzystne gazy,

2)            etap 2: filtrowanie, którego celem jest odseparowanie niepożądanych substancji,

3)            etap 3: dezynfekcja, która usuwa zagrożenia chorobotwórcze takie jak bakterie, wirusy i grzyby;

4)            etap 4: zmiękczanie, to użytkowane jest przede wszystkim w owym czasie, kiedy tak właściwie woda ma być spożytkowana w przemyśle

 

Nie każdy wie, że wybór metody uzdatniania wody w gigantycznej mierze zależy od rodzaju ujęcia wody. Z jakiej przyczyny tak się dzieje? Powód jest normalny: różne ujęcia wodne charakteryzuje różnorodny poziom i typ zanieczyszczeń, właśnie dlatego także inaczej przebiegać będzie uzdatnianie wody z ujęcia powierzchniowego, zupełnie inaczej z drenażowego, a jeszcze inaczej z głębinowego, czyli podziemnego. Najczystsza woda wywodzi się z ujęcia głębinowego, ponieważ w jakiś sposób sama ulega procesowi samooczyszczania, co nie świadczy nie potrzebuje uzdatniania.

Zobacz także:

http://www.cin.org.pl/rynek-uzdatniania-wody-juz-nigdy-nie-bedzie-taki-sam/

oraz

http://www.cin.org.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *